Zdrowie

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do zdrowia psa prosimy kontaktować się z lekarzami weterynarii – ZDROWIE NASZEGO PUPILA JEST NAJWAŻNIEJSZE.

Po przyjeździe szczeniaka do Państwa domu prosimy o konsultację z lekarzem weterynarii, w celu ustalenia terminu szczepień, odrobaczenia i umówienia się na badanie kontrolne. Pozwoli to sprawdzić czy nasz nowy domownik prawidłowo się rozwija. Wszystkie nasze szczenięta są badane przez weterynarza w 5 tygodniu życia.

 

Odrobaczanie szczeniaka

Szczenięta w naszej hodowli są poddawane odrobaczeniu w 3 i 5 tygodniu życia. Wczesne odrobaczanie szczeniak jest spowodowane ryzykiem zarażenia się płodu przez łożysko matki larwami glist.

Kolejne odrobaczenia wykonuje właściciel swojego pupila. Zalecamy wykonywać je co miesiąc do czasu ukończenia przez szczenię 6 miesiąca życia.

Prosimy pamiętać odrobaczyć szczenię 7 dni przed planowanym szczepieniem.

 W przypadku starszych psów należy odrobaczać  co 3 - 6 miesiące.

Prosimy o kupowanie dobrej jakości lekarstw zalecanych przez lekarzy weterynarii! Terminy  odrobaczania prosimy ustalać również z lekarzem weterynarii.

Szczepienia

Szczenięta w naszej hodowli szczepione są w  6 tygodniu życia na nosówkę i parwowirozę.  Kolejne szczepienie wykonuje właściciel.

Zalecamy wykonać kolejne szczepienie w 10 – 12 tygodniu. Przypominające na: nosówkę i  parwowirozę oraz na leptospirozę, kaszel kenelowy, wirusowe zapalenie wątroby.

 W 16 tygodniu życia należy wykonać ponownie szczepienie przypominające na: nosówkę, parwowirozę, leptospirozę, kaszel kenelowy i wirusowe zapalenie wątroby. 

Wszystkie terminy szczepień i ich rodzaje prosimy obowiązkowo konsultować z lekarzem weterynarii!

Prosimy pamiętać o szczepieniu psa przeciw wściekliźnie. Tego typu szczepienie może być z zrobione po ukończeniu 3 miesiąca życia szczeniaka (według prawa, każdy pies powinien być zaszczepiony po ukończeniu 3 miesiąca życia).